Edmundas Pupinis
Straipsniai Biografija Galerija Video Archyvas
Straipsniai

Mokytojų etatinio apmokėjimo sistema vėl atidedama. Tik kuriam laikui?
Mokytojai ir vėl apgauti. Konstituciniam Teismui konstatavus, kad pagal darbo sutartis valstybės ir savivaldybių įstaigose dirbančių asmenų darbo užmokestis nuo šių metų sausio 1 d. turi būti nustatomas įstatymu, valdančiųjų iniciatyva Seime žiemą buvo imtasi koreguoti LR Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą. https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/edmundas-pupinis-mokytoju-etatinio-apmokejimo-sistema-vel-atidedama-tik-kuriam-laikui-18-822086

Vasario mėnesį priėmus įstatymo pataisas, reglamentuota ir švietimo sistemos atstovų - mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų, mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų - apmokėjimo tvarka. Nors valdantieji žadėjo, jog bus parengtas etatinio apmokėjimo modelis ir jau 2017 m. rugsėjo mėn. bus pereita prie pedagogams atlyginimus padidinsiančios tvarkos, pakoreguotame Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatyme tokia atlyginimų mokėjimo sistema buvo atidėta iki 2018 m. rugsėjo mėn. Nepritarta ir Jurgio Razmos pasiūlymui, kuriuo buvo numatoma mokytojams padidinti atlyginimus ir tuo pačiu pereiti prie naujo apmokėjimo modelio bent nuo 2018 m. sausio 1 dienos.

Įdomiausia tai, jog pataisas, kuriomis numatoma atidėti atlyginimų didinimą mokytojams, su kolegomis valstiečių-žaliųjų atstovais įregistravo ne kas kitas, o viena iš buvusių švietimo darbuotojų profesinių sąjungos lyderių, iki 2016 m. Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės pareigas užėmusi Aušra Papirtienė. Ką galvoti, kai iki paskutinio kraujo lašo už mokytojų reikalus žadėjusi kovoti profesinių sąjungų atstovė, tapusi Seimo nare, pradeda elgtis atvirkščiai? Kas tai? Vyriausybės prašymas Seimo narei, buvusiai pedagogei, vienai atlaikyti visą galimą puolimą ir taip apsaugoti Vyriausybės įvaizdį, ar pasiaukojimas partijai, siekiant užsitarnauti kuo aukštesnę poziciją valstiečių-žaliųjų rinkimų sąraše kituose rinkimuose?

Tiesa, po priimto įstatymo A.Papirtienė bandė Seimą įtikinti, kad toks etatinio apmokėjimo sistemos įvedimas, o taip pat ir mokytojų atlyginimų didinimas atidedamas suderinus ir tam pritarus švietimo profesinėms sąjungoms. Kadangi darbuojuosi Seimo Švietimo ir mokslo komitete, jokių derinimų su mokytojus vienijančiomis profesinėmis sąjungomis matyti neteko, todėl kyla abejonių, ar projektas su profsąjungomis tikrai buvo suderintas ir ar tikrai pakeitimai, kuriais numatomas etatinio apmokėjimo modelio atidėjimas iki 2018 m. rugsėjo, priimti bendrai. Kai kurie kolegos Seimo nariai nuogąstauja, kad tai gali būti ir nepaskutinis atidėjimas.

Kad Vyriausybė pakišo buvusią švietimo profsąjungietę, abejonių mažai. Dar šių metų pradžioje, po susitikimo su savivaldybių švietimo skyrių vadovais, švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė skyrių vadovams, o po susitikimo ir spaudai, teigė, jog „iki kovo mėnesio mes parengsime modelį ir pateiksime aptarimui. Priklausomai nuo to, koks tas modelis bus, turime įvertinti, ar reikės papildomų lėšų, jeigu reikės, kiek (...), tada ir diskutuosime, ar jį galime įvesti liepos mėnesį, ar rugpjūčio mėnesį, ar nuo 2018 metų. 2018 metų pradžia yra tas tikriausiai mūsų sutartas galutinis laikotarpis, nes tai sietina ir su biudžeto formavimu". Šių metų sausio 17 d. Plenarinio posėdžio metu Tomas Tomilinas taip pat garantavo, jog „nuo kitų metų pradžios turėtų startuoti mokytojų etatinio apmokėjimo sistema". Pasirodo, žadėti yra kur kas lengviau, nei tuos pažadus vykdyti. Laikas bėga, o valdančioji dauguma ir toliau vengia priimti ryžtingus sprendimus. Daug abejonių, dar daugiau neaiškumo ir neapibrėžtumo. Gal jau užtenka?


[Spausdinti] [Grįžti]

Socialiniuose tinkluose
Leidiniai

Nuotraukų albumas


[Daugiau]

Kontaktai

Edmundas Pupinis
Tel.: +37069842158
El.paštas.: edmundas.pupinis@lrs.lt
Edmundas Pupinis - TS LKD 2019