Edmundas Pupinis
Dienoraštis Biografija Galerija Video Archyvas
Dienoraštis

Sveiki, būkim pažįstami, aš – Edmundas Pupinis, Jūsų kandidatas!

Kasdien bendraudamas su Utenos krašto žmonėmis ir laikraštyje „Utenos diena" perskaitęs uteniškių komentarus, atsakančius į laikraščio užduotą klausimą - ,,Ar pažįstate Seimo nariais norinčius būti politikus?", pastebiu, kad mažai kam žinoma kandidatų į LR Seimą veikla vykdant rajono tarybos ar Seimo nario funkcijas, taip pat žmonės menkai pažįsta pačius kandidatus. Suprantama, kad geriausias būdas pažinti politiką ar sužinoti apie jo darbus - su jais bendrauti ir diskutuoti. Gaila, bet bendravimo stygius - bendra šių laikų visuomenės problema. Dažnai mes nepažįstame ne tik politikų, bet ir darželių auklėtojų, mokytojų, kurie ugdo mūsų vaikus, ar net kaimynų, gyvenančių toje pačioje daugiabučio laiptinėje. Turime tai pripažinti ir siekti pokyčių. http://udiena.lt/aktualijos/item/7590-sveiki-bukim-pazistami-as-edmundas-pupinis-jusu-kandidatasKadangi per spaudą neįmanoma visko pateikti, nes tai politikui labai brangiai kainuoja, todėl iš anksto visus kviečiu į susitikimus, kurie vyks rinkimų kampanijos metu. Informaciją apie susitikimus su rinkėjais skelbsiu savo internetiniame puslapyje www.pupinis.lt ir savo paskyroje socialiniame tinkle www.facebook.com/edmundas.pupinis , todėl kviečiu tapti mano paskyros sekėjais. Susitikimuose galėsime aptarti ne tik mano jau padarytus darbus dirbant Utenos rajono savivaldybės meru ar Seimo nariu, bet ir numatomus darbus. Taip pat į klausimus mielai atsakau ir socialiniame tinkle, todėl nevardysiu visų teisės aktų ir pasiūlymų, kuriuos teikiau 2004-2008metais dirbdamas Seimo Ekonomikos, Audito komitetuose ar 2008-2012 metais būdamas Europos reikalų komiteto nariu ir Kaimo reikalų komiteto pirmininku. Visą informaciją galima rasti mano internetiniame puslapyje www.pupinis.lt publikuotose ataskaitose, laikraštyje „Vienas iš Jūsų" arba lrs.lt 1, 2 Seimo duomenų bazėje, paieškos laukelyje įvesdami Edmundas Pupinis.

Išvardysiu bent keletą teisės aktų ir sumanymų, kuriuos pavyko įgyvendinti dirbant LR Seime. Pavyzdžiui, atsižvelgiant į mano pasiūlymą Ūkininko ūkio ir Teritorijų planavimo įstatymams, buvo supaprastinti reikalavimai ūkininkams, palengvintos ūkio sodybos ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų statybos sąlygos. Prie ūkininko sodybos pagalbinių pastatų, kurie žemės ūkio paskirties žemėje gali būti statomi nerengiant detaliojo plano, buvo priskirti ir kaimo turizmo paskirties pastatai. Seimas pritardamas mano pateiktoms sveikatos draudimo įstatymo pataisoms suteikė galimybę šeimos nariams slaugyti namuose žmogų ir būti apdraustiems socialiniu draudimu. Mano pasiūlytas pakeitimas Užimtumo rėmimo įstatyme suteikė galimybę tūkstančiams Lietuvos mokinių vasarą įsidarbinti pagal Viešųjų darbų programą. 2012metais priimtas Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymas. Esu šio įstatymo bendraautoris ir rengimo darbo grupės vadovas. Ekspertai šį įstatymą įvardija kaip vieną sėkmingiausių ekonominės krizės metu priimtų teisės aktų Europos Sąjungoje, leidusį nelegaliai šešėlyje dirbantiems asmenims įsidarbinti supaprastinta tvarka, nesudarant darbo sutarties ir neprarandant bedarbio statuso. Ūkininkams ir miškininkams šis įstatymas leido legaliai trumpalaikiams darbams pasitelkti pagalbininkus, tarp jų - mokinius ir studentus. Siekdamas optimizuoti atsiskaitymą už žemės ūkio veiklos subjektų sunaudotą elektros energiją, pateikęs pataisas Elektros energetikos įstatymui ūkininkus apsaugojau nuo kas mėnesį mokamo galios mokesčio.


Teikdamas pasiūlymus Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžeto finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymų projektams pagal 2004-2006 metų valstybės investicijų programą, Seimas pritarė mano pasiūlymui dėl lėšų skyrimo A. ir M. Miškinių bibliotekos rekonstrukcijai. Mano siūlymu į 2006-2008 metų investicijų planą buvo įtraukta Utenos miesto daugiafunkcio sporto komplekso statyba ir tam numatytos lėšos. Vėliau, 2008 metais, į šį objektą iš Valstybės investicijų programos mano pastangomis pavyko pritraukti dar 11mln. litų. Teikiant pasiūlymus minėtam įstatymui pavyko Adolfo Šapokos gimnazijai renovuoti pritraukti apie 4mln. litų, Užpalių gimnazijos langų pakeitimo darbams atlikti 250tūkst. litų ir padidinti asignavimus Utenos ligoninės patalpoms remontuoti. Nemažai pavyko nuveikti ir vykdant parlamentinę kontrolę. Manau, kad važiuojantys tarpmiestiniais autobusais į Santariškių klinikas Vilniuje net nesusimąsto, kiek reikėjo pastangų, kol iš Susisiekimo ministerijos išreikalavau, kad Santariškėse būtų įteisinta tarpmiestinių autobusų stotelė ir visi autobusai, kurių maršrutai į Vilnių ir atgal vykdomi Molėtų plentu, privalėtų užvažiuoti į Santariškių klinikas.

Ypač kaimo žmonėms svarbus pakeitimas, kuris buvo įgyvendintas mano ir Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus pastangomis, tai leidimas važiuoti traktoriais ir savaeigėmis žemės ūkio mašinomis turint atitinkamų kategorijų automobilio vairuotojų teisės. Anksčiau net ir individualių traktorių vairuotojai būtinai privalėjo turėti traktoriaus vairuotojo pažymėjimą. Daug žmonių, susidurdami su valstybės tarnautojų abejingumu ar neveiklumu, į mane kreipėsi asmeniškai. Visada kartu rasdavome geriausius sprendimus. Todėl šių principų laikysiuosi ir tolimesniuose darbuose. Tad būkim pažįstami, aš - Edmundas Pupinis, Jūsų kandidatas į Seimą!
[Spausdinti] [Grįžti]

Socialiniuose tinkluose
LeidiniaiNuotraukų albumas


[Daugiau]

Kontaktai

Edmundas Pupinis
Tel.: +37069842158
El.paštas.: edmundas.pupinis@lrs.lt
Edmundas Pupinis - TS LKD 2019