Pavadinimas: Seimo narys Edmundas Pupinis siūlo supaprastinti teisės vairuoti traktorius įgyjimą Lietuvoje (2009-05-31)
Kategorija: Archyvas
Data: May 31, 2009
http://www.pupinis.lt/straipsnis-42.html

Seimo narys Edmundas Pupinis siūlo supaprastinti teisės vairuoti traktorius įgyjimą Lietuvoje (2009-05-31)

Seimo narys, susipažinęs su Europos Sąjungos šalių praktika, siūlo supaprastinti griežtą traktorių ir savaeigių žemės ūkio mašinų vairavimo reglamentavimą Lietuvoje ir asmenims, turintiems automobilio vairuotojo pažymėjimą leisti vairuoti tam tikrų kategorijų traktorius.

Rašte Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrui E. Pupinis pažymi, kad daugelyje ES šalių vairuoti traktorius ir savaeiges mašinas gali B, C, D ir kt. kategorijų vairuotojų pažymėjimus turintys asmenys.Yra šalių, kurios specialių pažymėjimų žemės ūkio paskirties transporto priemonių vairavimui nereikalaujama, o pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti traktorius išduodami asmenims nuo 15-16 metų (išsamiai šalių reglamentavimą aiškina Parlamentinių tyrimų departamento atlikta teisės aktų analizė). 

Seimo narys įsitikinęs, kad tobulėjant žemės ūkio mašinoms ir technikai, lengvėjant šių transporto priemonių eksploatavimo galimybėms, senos tvarkos atisakymas lengvintų kliūtis Lietuvos žemdirbiams panaudoti techniką žemės ūkio darbams ir jie nebūtų neadekva?iai baudžiami už vairavimą žemės ūkio mašinas, turint kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimą.